5 Hareketle Brezilya Poposu

Sıkı ve kalkık bir popoya sahip olmak her kadının hayalidir. Eğer Brezilya poposuna sahip olmadığınız için üzülüyorsanız, size güzel bir haberimiz var. Çok etkili 5 egzersiz ile kısa sürede çekici bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

Gluteal, yani kalça kasları, kalçanın bombesini oluşturan, yürümede ve ayakta durmada son derece önemli görevleri olan güçlü kaslardır. Hedefinize, bu kasları düzenli olarak çalıştırarak ulaşabilirsiniz. Bu özel 5 hareketle poponuz daha yuvarlak, sıkı ve baştan çıkarıcı görünecek.

Yapmanız gereken egzersizler; Pilates Yüzüşü, Squat ve Zıplama, Çapraz Lunge, Burpee ve Kurbağa Zıplayışı. Bu hareketleri tamamlamanız 20 dakikayı geçmeyecektir ama sonuçlarının muazzam olacağını göreceksiniz.

Eğer çok kısa sürede hedefinize ulaşmak istiyorsanız, egzersizleri her gün tekrarlayın. Ama bunun yanında sağlıklı beslenmeyi unutmayın! Hayallerinizdeki ideal fiziğe ulaşmanız için egzersiz ve sağlıklı diyet, birbirinden ayrı düşünülemez iki faktördür.


 

Pilates Yüzüşü

Kollarınız ve bacaklarınızı düz bir çizgi olacak şekilde uzatarak yüzüstü uzanın. Başınızı ve göğsünüzü yukarı doğru kaldırırken, karın kaslarınız sıkırak ve kalçanızı sabit tutarak sağ kolunuzu ve sol bacağınızı kırmadan yukarı doğru aynı anda kaldırın. Sonra diğer kol ve bacakla harekete devam edin. Tüm seti kol ve bacak değiştirerek tamamlayın. 

Squat ve Zıplama

Kollarınız yanlarda olacak şekilde ayakta dik durun. Zıplayarak ayaklarınızı yanlara açın, yere inerken dizlerinizi kırın ve poponuzu geriye uzatın. Bu sırada göğsünüzü dik tutun ve dizlerinizin ayak ucunuzun önüne geçmemesine özen gösterin. Topuklarınızdan güç alarak tekrar yukarıya doğru zıplayın ve başladığınız dik duruş pozisyonuna geçin. Set boyunca hareketi tekrar edin.

Çapraz Lunge

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Ağrlığınızı sağ ayağınıza vererek, sol bacağınızla sağ bacağınızı çapraz geçecek şekilde geriye doğru büyük bir adım atın. Bu sırada dizlerinizi kırarak sağ kalçanız yere paralel olana kadar vücudunuzla aşağıya doğru inin. Hareketi yaparken sırtınızı dik tuttup kaslarınızı sıkın ve ayak barmaklarınız dizinizle aynı yöne baksın.

Burpee

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Squat duruşuna geçin ve ellerinizi ayaklarınızın ön hizasına yerleştirin. Ellerinizi hareket ettirmeden geriye doğru ayaklarınızla zıplayarak plank pozisyonuna geçin. Bavcaklarınızın düz ve gergin olduğundan emin olun. Bu pozisyonda bir kere şınav çekin ve tekrar öne doğru zıplayıp, topuklarınızdan güç alarak ayakta başlangıç pozisyonuna geçin. Aynı hareketleri set boyunca tekrar edin. 

Kurbağa Zıplayışı

Ayaklarınızı geniş açarak, ayak parmakları dışarı doğru açılı duracak şekilde squat pozisyonunda oturun. Yukarı ve ileri doğru havaya zıplayın ve ayak parmaklarınız üzerinde yere inerken squat yaparak tekrar başlangıç pozisyonuna geçin. Set boyunca hareketleri tekrar edin.


 

Keyiff.com olarak, özgüvenin, sağlıklı bir hayat disiplini ve fiziksel kondisyonla doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Vücudunuza iyi bakmanız ve olabileceğinizin en iyisini başarmanız, kendinizi daha çok sevmenizi sağlarken, çevrenizle ilişkilerinizi de olumlu yönde geliştirecektir.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff