Kilo Aldırmayan Gece Atıştırmalıkları

Bazı günlerde akşam 18:00’den sonra birşeyler atıştırmadan durmak çok zor olabilir. Tüm gün tempolu çalışma ve geçiştirilen hafif bir öğle yemeğinin ardından, akşam karnınız zil çalabilir. Peki ne yemelisiniz?

Akşamları daha çok protein ve lifli besinler tüketmemiz gerektiğini biliyoruz. Peki akşamları ne yersek kilo almayız?

  • Siyah Çikolata

Bitter çikolata, birçok faydasının yanı sıra zayıflama sürecini hızlandırması ve kolesterolünüzü düşürmesiyle de diyetinizi destekler. Yalnız 2 kareden fazla tüketmeyin.

  • Çorba

Bir tas çorba zorlu diyette sizin yardımınıza koşacaktır. Midenizi doldurur, sıvı ihtiyacınızı karşılar ve beyninize “doydum” sinyalleri yollar. Çorba; sakinleşmenize, uyumanıza ve bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olur ve kilo aldırmaz. Yalnız kremalı çorbalardan uzak durun!

  • Badem

Karnınız kazınıyorsa ve birşeyler atıştırma zorunluluğu hissediyorsanız, 5-10 tane badem alıp çiğneyin. Badem sizi kilo alma riskine girmeden tok tutar.

  • Kabak Çekirdeği

Bir avuç kabak çekirdeğinden hiçbir zarar gelmez.

  • Zencefilli Çay

Bazı zamanlar açlık hissimiz sadece susuzluk hissidir. Susuzlukla savaşmak için zencefilli çaydan daha iyi bir alternatif düşünülemez. Akşam için sıfır kalorilik sağlıklı bir seçim.


Keyiff.com olarak tüm kadınların sağlıklı bir bedene sahip olmasını dileriz. 

 

KOA

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff