Spor Sonrası Tüketince Kilo Vermeyi Hızlandıran Besinler

 

Çoğumuzun en büyük problemi öncelikle kilo vermek ve sonrasında verilen kiloyu korumaktır. Hepimiz sağlıklı kilo vermek için diyet programını sporla desteklememiz gerektiğini biliyoruz.

Düzenli spor yaparak kaslarımızı güçlendirmek, yağlarımızı eritmek ve daha güçlü kaslarla metabolizmamızı hızlandırmak istiyoruz. Ancak sadece kalori hesaplamak yerine metabolizma hızınızı arttıracak ve yağ yakımını destekleyecek gıdalar tüketmek çok önemli.

Spor sonrası 30 dakika içerisinde aşağıdaki gıdalardan tüketin ve hızlı sonuçlara ulaşın.

Kepekli lavaş ve ızgara hindi

Spor sırasında çok fazla karbonhidrat yakarsınız. Bu nedenle vücudunuza bir miktar karbonhidrat takviyesi yapmalısınız. Lif ve protein içeren gıdalar spor sonrası için mükemmeldir. Sizi tok tutar, enerji verir ve yağ yakımını destekler.

Badem ve Portakal

Portakal C vitamini kaynağı olarak vücudunuzdaki sussuzluğu giderirken, badem değerli yağ ve proteinle kas yapısını destekler.

İçecek karışımı

Blender’la harikalar yaratabilirsiniz. Birkaç dilim avakodo ve meyveyi blender’da karıştırın, içine protein tozu ekleyin.

Somon, zeytinyağı ve kereviz 

Somonun faydaları saymakla bitmez. Izgara somonun yanına zeytinyağlı kereviz hazırlayın. Değerli yağlar, lif kaynağı ve protein deposu olan bu yemek, spor sonrası için ideal.


Keyiff.com olarak tüm kadınların sağlıklı olmalarını, güzel hissetmelerini ve bedenleriyle barışık olmalarını dileriz. 
KOA

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff