Spor Yapmadan Göbeğinizi Eritin!

Bu, zor bir hedef gibi görünse de, başarması inanın imkansız değil. Yapmanız gerekenler; azmetmek, doğru yeme alışkanlıklarını edinmek ve vücudunuzu devamlı hareket halinde tutmak. Ve tabii ki bu süreçte motivasyonunuzu asla kaybetmeyin!

 

Hareket Edin

Koşu ve squat yapmak zorunda değilsiniz. Ama her fırsatta hareket etmeye özen gösterin. Asansör yerine merdiveni tercih edin. Çok uzak olmayan mesafeleri yürüyerek katedin. Veya her gün evinize yakın bir parkta kısa yürüyüşlere çıkın. Önemli olan vücudunuza ve kaslarınıza değişim sürecine girmeleri için düzenli mesaj iletmeniz. Kilo vermek için bu ilk ve en önemli adım. 

Asla Aç Kalmayın

Aç kalarak zayıflamaya çalışmanın, sonrasında daha hızlı ve daha fazla kilo almak demek olduğunu artık herkes biliyor. Yemek yemeyi bıraktığınızda vücut panikler, sonrasında ise alınan tüm gıdaları tekrar yaşanabilecek açlık riskine karşı depolamaya başlar. Bu da normalden fazla kilo almanıza ve daha zor vermenize sebep olur.

Kalori Tüketiminizi Azaltın

Her gün 3 saatte bir, küçük porsiyonlar şeklinde, az ve sık yemek yiyin. Tükettiğiniz gıdaların kalori değerlerini bilin. Örneğin normalde günde 2000 kalori tüketiyorsanız, bunu 1200-2500 kaloriye indirin. Vücuttaki fazla kiloları atmak için hızlı bir başlangıç yapın.

Saat 15:00’ten Sonra Karbonhidrat Almayın

Saat 3’ten önce yenen her şey vücutta enerjiye dönüştür ama bu saatten sonra tüketilen gıdalar vücutta ekstra yakıt olarak depolanır. Bu da yağ demektir!

Üzüm veya Muz Yemeyin

Üzüm, muz gibi meyveler doğal besinler ve vitamin deposu olmasına karşın, yüksek miktarda şeker, yani yağ içerir. Eğer ekstra yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, doğal da olsa, aşırı şekerli ve yağlı besinlerden uzak durun. Sadece nadir olarak çok az miktarlarda tüketin.

Daha Fazla Protein ve Tam Buğday Tüketin

İşlenmiş, hazır gıdaları asla tüketmeyin. Eğer bunu başaramazsanız, hiçbir şekilde kilo veremez veya kilonuzu sabit tutmazsınız. Her zaman sağlıklı, doğal, günlük besinleri tercih edin. Protein tüketiminizi arttırın. Protein oranı arttıkça vücudun kilo vermesi de hızlanır. 

“Detoks Su” İçin

Su içmek metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Ama çoğu insan su içmeyi tatsız bulduğu için ihmal eder. Detoks su, içinde limon, salatalık, tarçın gibi tat veren çeşitli malzemeler içerdiği için, su tüketimini keyifli bir hale getirirken, vücudunuza detoks uygulamanızı sağlar.

Uykunuzu İhmal Etmeyin

Vücudunuza, yağ hücrelerini işlemesi için yeterli zamanı verin. Günde en az 8 saat uyuyun ve günlük hayatınızda stresli ortamlardan uzak durmaya çalışın.

 


 

Keyiff.com olarak, sizin sağlıklı, iyi bir hayat yaşamanızı istiyoruz. Bunun için dileğimiz, vücudunuza, zihinsel ve ruhsal sağlığınıza gereken önemi verip, herkesin hak ettiği gibi yüksek kalitede yaşam standardınızı sürdürebilmeniz. 
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff