Yeni Nesil 80’lerin Vatka Modasını Keşfediyor!

 

Son birkaç yıldır fırfırlar heryerdeydi. 2 sene önce bluz ve t-shirtlerin çeşitli yerlerine yerleştirilen fırfırlar, artık jean paçalarına, pantolon kenarlarına, elbiseler hatta ayakkabılara kadar taşındı. Yani neredeyse baştan aşağı fırfır olduk!

 

Bu şirin mi şirin fırfırlar tüm kadınları etkisi altına alsada 2017 yazında artık yavaş yavaş bıktırmaya başladı. 2017 yazında bazı modacıların tshirt’lerde kullandığı ve yeni nesilde şok etkisi yaratan vatkalar keskin bir dönüşle önümüzdeki birkaç yıla damgasını vurmaya hazırlanıyor (Bence!).

 

 

 

Abartılı vatkalı geniş ceketleri düşününce özellikle 80’li yılları gençliği için bir moda felaketi olarak anılan varkalar, 2017 Sonbahar-Kış Sezonuna farklı bir çizgi ile giriş yapıyor gibi gözüküyor.

 

 

Jil Sander, Saint Laurent ve Marques Almeida gibi modacıların 2017 Sonbahar-Kış sezonunda abartılı vatkalara geniş yer verdiği gözüküyor. Sokak giyimi koleksiyonlarında ise yeni sezon birçok bluza ve cekete hafif vatkalar yerleştirildiği görülüyor. Geniş omuzluların var haline! Ancak vatka kadına sert, güçlü ve sofistike bir görünüm katıyor.

Merak ettiğim konular var. Bakalım yeni nesil vatkaları sevecek mi? Hafiften omuzlara yerleştirilen vatkalar önümüzdeki kış tüm kadınlarda bir beyzbolcu görüntüsü yaratacak mı?

Benim görüşüm vatkalar, sade bir bluza bile şıklık kattığı için çok sevilecek ancak 80’lerdeki dev vatkalı ceketler feminen görüntüyü arka plana attığından dolayı büyüklükleri belirtli bir sınırda kullanılacak.

Ancak bundan sonra hayatımızın bir parçası kalacak.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff