Plastik Şişeleri Atmayın, Çocuğunuzla Yapacağınız Aktivitelerde Kullanın

Oyunlar, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine çok önemli katkısı olan aktivitelerdir. Ebeveynlerle beraber hazırlanan ve oynanan oyunlar ise aynı zamanda aile bireyleri arasındaki iletişimi arttırır. Oyun aynı zamanda çok iyi bir eğitim ve öğretim metodu olarak da kullanılabilir.

Eğitici oyunlar konusunda “The Dad Labs”in kurucusu İngiltere’de yaşayan iki çocuk babası Sergei oldukça dikkat çekiyor. Sergei hazırladığı yaratıcı, eğitici ve eğlenceli deneyleri iki oğlu ile hayata geçiriyor. The Dad Labs Facebook hesabını şu an 2 milyon fazla kişi takip ediyor. Bu deneyler dünyanın birçok yerindeki çocuklara ve ailelerine ilham veriyor.

Biz de bu hesaptan aldığımız ilham ile hafta sonu evde plastik şişeleri kullanarak roket tasarladık. Bu deneyin detayları şöyle;

Malzemelerin temini oldukça kolaydı. Yapımı ise yaklaşık yarım saatimizi aldı. Yapmış olduğumuz iki roketle kendi aramızda yarışmalar bile düzenledik.

Takip etmek isteyenler için The Dad Labs Facebook hesabı — > https://www.facebook.com/thedadlab/


Keyiff.com olarak çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olmak için deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff