Çekiciliğinizi Azaltan 7 Alışkanlık

Çekici olmak yalnızca dış görünüşünüzle alakalı değildir. Karakteriniz ve davranış biçiminiz ile de çekiciliğinizi azaltabilir veya arttırabilirsiniz. Bazı güzel insanların çok fazla arkadaşı olmadığını ya da başarılı olmadığını görmüşsünüzdür. Bunun nedeni aşağıda belirteceğimiz özelliklerden bazıları olabilir.

Sürekli övünmek

Kendinle sürekli övünen insanları kimse sevmez. Paranız, eviniz, arabanız hakkında sürekli konuşuyorsanız bundan vazgeçin! İnsanların duymak istedikleri bu değil. Bunun yerine, insanlara geçimlerini nasıl kazandıklarını sorun ve dertleşin.

Kendine saygı göstermemek

Kendinize saygı göstermezseniz, başkalarının size saygı duymasını nasıl beklersiniz? Her bireyin özel olduğunu unutmayın ve kendinizi keşfedin. Kendinizi önemseyin ve sevin. Başkaları da sizi sevecektir.

Reddedilme korkusuyla yaşamak

Tüm hayatınız boyunca reddedilmekten, kaybetmekten korkarak yaşarsanız tüm hayatı kaçırırsınız. Köşeye saklanmayın. Korkularınızı aşın ve yenilgiyi kabul edin. Tekrar tekrar yenilmek, hayata farklı gözle bakmanızı ve olgunlaşmanızı, en önemlisi de hayatı öğrenmenizi sağlar. Bir kişi ile dahi yakın ilişki kurabilmek efor sarfetmenizi gerektirir ancak hayat buna değer.

Onay beklemek

Gerçekte ne hissettiğinizi söylemekten, destek görmemekten korkan insanlar sizi zayıf gösterir. Herkes ile aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz. Korkmayın ve fikirlerinizin arkasında durun. Tercih ve fikirlerinize değer verin ve bunları herkesle paylaşın.

Sınır koymamak

Kendinizi korumaktan, savunmaktan çekinmeyin. Bunu sizden başkası yapamaz. Aynı zamanda çevrenizdeki insanların sınırlarına da saygı duyun. Yani çift taraflı da sınır koyun. Bu sizin hayatınız!

KOA

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff