İzlanda’nın Altın Çemberi

View Gallery
10 Photos
İzlanda’nın Altın Çemberi
Kuzey Işıkları

Altın Çember yolculuğunuzda gece seyahat ederseniz Aurora Borealis ya da diğer adıyla Kuzey Işıklarına birden çok kez rastlamanız mümkün.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Jökulsárlón Gölü

Breidamerkurjökull buzulundan kopan dev buzul parçaları, 8100 metrekarelik bu büyülü mavi suyun üzerinde yüzerek nefes kesen bir manzara oluşturuyor.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Myvatn Jeotermal Delikleri

Námafjall Hverir jeotermal bölgesinde yer alan volkanik duman delikleri İzlanda'nın ikonik manzaralarından biri.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Vatnajökull Buz Mağaraları

Vatnajökull buzulunun altında bulunan kristal buz mağaraları, sıcak su nehirleri tarafından oluşmuş. Baharda erime tehlikesi olduğu için sadece kış aylarında ziyaret edilebilen buz mağaralarını bulmak ve ulaşmak çok zor olduğundan bir rehberle gidilmesi şart.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Gullfoss Şelalesi

Kat kat alçalan bir şelaleler topluluğu olan Gullfoss, en altta saniyede ortalama 140 metreküplük bir şiddetle Hvitá nehrine dökülüyor.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Bárdanburga Volkanı

Holuhraun volkanik patlaması olarak da adlandırılan Bárdanburga Volkanı, İzlanda'nın Ağustos 2014 tarihinde patlayan en güncel aktif volkanı.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Doğu Sahili Fiyortları

İzlanda'nın doğusunda yer alan siyah kum sahilleri boyunca, fiyortların ve vahşi, insansız doğanın tadına varabilirsiniz.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Geysir

Dünyanın ilk keşfedilen gayzeri. Adını İzlanda'nın Geysir kaynacından alıyor. Yeraltından belli aralıklarla fışkıran sıcak su kaynağı olan gayzer, İzlanda gibi genellikle volkanik bölgelerde görülüyor.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Hverir Çamur Havuzu

Mavi renkli Hverir çamur havuzları, volkanik aktivitesi yoğun olan İzlanda'nın kuzey bölgesinde yer alıyor.

İzlanda’nın Altın Çemberi
Seljalandsfoss Şelalesi

60 metre yüksekliğindeki Seljalandsfoss, İzlanda'nın en büyük şelalelerinden bir tanesi.

İzlanda’yı çevreleyen 1300 kilometrelik “Ring Road” (Altın Çember) boyunca volkanlar, buzdağları, şelaleler ve kuzey ışıkları, görebileceğiniz eşsiz manzaralardan sadece birkaçı.

Aslında arabayla durmaksızın 24 saatten kısa bir sürede katedilebilecek olan Altın Çember, tadını çıkarmak için bütün bu doğa harikalarında durakladığınızda en az 7 günlük bir serüvene dönüşüyor.

İzlanda’nın ani değişken hava şartlarından dolayı, kuzeyin bu rüya ada ülkesine gidip Altın Çember yolculuğuna çıkmak için en ideal zaman Temmuz ve Ağustos ayları.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff