Mini Kitap Nedir?

Günün yorgunluğunu eve geldiğimizde uzandığımız yerden atmanın ek keyifli yanı bir kitap okumak. Ya da okula, işe giderken toplu taşımada geçen uzun saatleri değerlendirmenin en faydalı ve eğlenceli yolu.

Kitap okumak harika birşey. Çünkü kitap okuyan bir kişi hiçbir zaman sıkılmaz. Kuyrukta sıra beklerken, toplu taşımada her anında kitabını açıp olduğu yerden hikayesine devam edebilir.

Ancak özellikle kalın kitapları çantalarımıza sığdırmak zor. İşte buna çözüm Can Yayınları tarafından format hakları satın alınan Minikitap ile geldi.

Kitaplar, Avrupa’nın 150 yıllık matbaası Jongbloed BV tarafından Hollanda’da, bu baskılar için özel üretilen Indoprint kağıdı ile uluslararası patentli Minikitap formatında basılıp ciltleniyor. Mürekkep, sayfa ve cilt tekniği, bu küçücük kitabı mucizevi bir buluşmayla rahat okunur kılıyor. Sayfa inceliği ustalıkla ayarlanan Minikitap, binlerce sayfalık bir kitabı bile cepte taşıyabilmeye olanak sağlıyor. Üstelik yazı karakterlerinin boyutları sıradan bir kitapla aynı büyüklükte ve tüm kitapları “tam metin” okumak mümkün.

Şeker Portakalı, Simyacı, Dava, İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, 1984 ve Zorba gibi kült eserlerle başlangıç yapan serinin kitap çeşitliliğinin çoğalmasını heyecanla bekliyoruz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dünyaya sadece bakma gör, dokunurken hisset, sınırlarını kaldır ve yakınlaş, birbirine sıkıca sarıl, merak et, risk al, anın keyfini çıkar. Copyright © 2017, Keyiff